catering dietetyczny
Czym się różni katering od jedzenia z puszki i słoika?
24 października 2016
Jak szybko spalić tkankę tłuszczową?
31 stycznia 2017
Pokaż wszystko

Co powoduje odkładanie się cellulitu?

Co powoduje odkładanie się cellulitu?

Cellulit – zmora wielu kobiet – zależy także od diety! Niektóre składniki naszego jedzenia sprawiają, że skórka pomarańczowa rozwija się szybciej i trudniej się jej pozbyć.
Stosujesz specjalne kremy ujędrniające, poddajesz się masażom i zabiegom kosmetycznym, a cellulit ani drgnie?
To może być wina niewłaściwej diety!
Również ona powoduje problemy z pozbyciem się tkanki tłuszczowej.  Jeżeli jesz potrawy z poniższej listy, wyeliminuj je z codziennego menu (najłatwiej zrobisz to zamawiając nasz catering dietetyczny z dostawą do domu lub biura)

Co powoduje zwiększone odkładanie się tkanki tłuszczowej pod skórą?

  • Tłuszcze i cukier. To dwaj główni winowajcy skórki pomarańczowej. Duża część kupowanych w sklepie produktów zawiera znaczne ilości cukru i jego szkodliwych zastępników (m.in. syropu glukozowo – fruktozowego, fruktozy). Lubiane przez wszystkich słodkości mają w swoim składzie również tłuszcze trans, które tworzą idealne warunki do odkładania się tkanki tłuszczowej. Czego należy unikać? Wszystkiego co dobre, czyli ciastek, czekolady, batoników oraz wafelków. Bardzo wysoką zawartość tłuszczów trans znajdziemy także w przetworzonej żywności i daniach z fast food-ów. Je również musimy wyeliminować z codziennej diety, gdy chcemy się pozbyć cellulitu. 
  • Sól – jej nadmiar szkodzi chorym na nadciśnienie, ale nie jest również wskazany dla osób zdrowych. Sól zatrzymuje wodę w organizmie i uwydatnia cellulit. Warto ją ograniczać, jeżeli chcemy się pozbyć skórki pomarańczowej. To niełatwe, bo jest wszędzie: w chipsach, chlebie, serach, w mięsie i łatwo przekroczyć zalecaną, dzienną ilość. W naszym kateringu dietetycznym zamieniamy ją na zioła i przyprawy. Dania z nimi są naprawdę smaczne! 
  • Sosy. Chociaż wydaje się, że nie tuczą, jedna porcja sosu może zawierać nawet kilkaset kalorii pochodzących z tłuszczu! Ten odkłada się w formie cellulitu na udach, brzuchu i pośladkach. Jeżeli chcecie wygładzić te części ciała, ograniczcie ilość sosu na mięsie, ziemniakach i w sałatkach. Dotyczy to również dipów z majonezem i musztardą. W naszym kateringu dietetycznym zastępujemy je zdrowym i odpowiednikami, np. majonezem light i sosami na bazie zdrowej oliwy. 
  • Produkty przetworzone. Kochacie pszenny chleb, bułki, biały ryż i zwykłe makarony? Również one mogą skutkować cellulitem. Produkty przetworzone powodują bowiem wyrzut insuliny do krwi. Nie dość, że zaraz jesteśmy głodni, to jeszcze nadmiar węglowodanów przekształcany jest w tłuszcz i ląduje na naszych udach. Chcecie mieć gładkie nogi? Wybierzcie dietę z kateringiem dietetycznym! My stawiamy na pełnoziarniste pieczywo, razowe makarony i inne, zdrowe węglowodany.

Oprócz jedzenia, doskonałe warunki do odkładania się cellulitu stwarzają również napoje:

  • Kawa, a właściwie zawarta w niej kofeina. Kto wyobraża sobie dzień bez niej? Jeżeli kawa jest tym, co stawia nas na nogi o poranku i nie możemy z niej zrezygnować, pijmy chociaż małą czarną z niewielką ilością cukru i odtłuszczonego mleka.

  • Cola i inne napoje gazowane. Wielu z nas lubi od czasu do czasu łyknąć trochę słodkości. Jeżeli równocześnie walczycie z cellulitem, to macie odpowiedź czemu wam się nie udaje. To cukier i sztuczne słodziki zawarte w napojach gazowanych są temu winne!

  • Alkohol. Od lat mówi się, że zawiera puste kalorie, które nie służą diecie. Oprócz tego jest również odpowiedzialny za zwiększony apetyt na rzeczy niezdrowe (np. chipsy lub frytki), a stąd już tylko krok do bardziej widocznego cellulitu.

Na liście „potraw zakazanych” znajduje się wiele rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie dnia. Rezygnacja ze słodyczy, kawy czy też coli wydaje się być niemożliwa!

Tak myślało wiele naszych klientek, zanim zamówiły u nas pierwszą dostawę kateringu dietetycznego. Już po kilku dniach apetyt na niezdrowe jedzenie zniknął, a one poczuły się lekko i pozytywnie spojrzały na świat!

Też chcesz spróbować? Zmień swoje nawyki z katergingiem dietetycznym z dietakatering.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *